imkanlar
11
Eyl 2015
Afet ve Acil Durum Yönetimi Anabilim Dalı

10 Haziran 2014 - Afet-sonrası Proje Yönetimi Sertifika Kursu 
Afet Yönetimi Yüksek Lisans Programında Crisis Management, Business Continuity dersi kapsamında düzenlenen İTÜ ARA Çalışma Grubu ile ortak Avustralya'nın Curtin Üniversitesi Business School Öğretim Üyesi Dr. James Earnest tarafından “Post-disaster Project Management” Sertifika Kursu düzenlenmiştir. 

19-20 Mayıs 2014 - Strengthening Leadership in Disaster Resilience in MENA Countries  
Dünya Bankası, Tulane Üniversitesi tarafından Ortadoğu ülkelerinin katıldığı Dubai'de düzenlenen toplantıda Uzaktan Eğitim Afet Yönetimi Eğitimi Programları Türkiye proje ortakları olarak üniversitemiz temsil edilmiştir. 

8 Nisan 2014 - Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Afet Yönetimi Seminerler Dizisi 
Afet Yönetimi Yüksek Lisans Programında Prof.Dr. N. Okay, Doç.Dr. İ. İlkkaracan ve Yard.Doç.Dr. A. Akalın koordinatörlüğünde bu dönem başlatılan Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Afet Yönetimi dersi Seminer Serileri kapsamında, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Çakır tarafından “Sözlü Tarih Atölyesi: Afet Bölgeleri ile İlgili Çalışmalarda Sözlü Tarih Yöntemi ve Toplumsal Cinsiyet Kategorisini Kullanmak Niçin Önemli?” konulu seminer verilmiştir. 

17 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen "Türkiye Afete Hazırlık Süreçlerinde Kamu-Özel Sektör İşbirliği Konferansın'a" katılındı.

24-25 Temmuz 2013 tarihlerinde Washington D.C.'de düzenlenen PMI Afet  (PMI Educational Foundation Disaster Recovery Workshop Çalıştayı'nda davetli konuşmacı olarak Prof.Dr. Okay katılmıştır.

2-3 Temmuz 2013 tarihlerinde İstanbul AFAD tarafından düzenlenen ADMİP İstanbul Güvenli Yaşam Gönüllülük Sistemi Çalıştayı'na ABD olarak görev alınmış ve katılınmıştır. 

26-29 Haziran 2013 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen “EURAM 13th Democratising Management Çalıştayı”nda Enstitümüz Afet ve Acil Durum Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Okay  Crisis Management and Recovery Projects Komitesinde görev almıştır.  

İlgili yayın: Special Issue in Journal of Managing Projects in Business by Shankaran, Okay, Chroust (2014)

1-5 Nisan 2013 tarihlerinde düzenlenen “Deprem ve Etik”  konulu 66. Türkiye Jeoloji Kongresi'nde  Prof.Dr. Nilgün Okay, Dr. Nazan Akman ve Doç.Dr. Azime Tezer tarafından  "Afetlere Duyarlı Planlama için Risk ve Zarar Azaltma " başlıklı bir bildiri sunulmuştur.

25 Ocak-3 Mart 2013 tarihlerinde Prof.Dr. Okay tarafından ODTU SEM - Doğal Afet Risk Yönetimi Programında Afet-sonrası İhtiyaçların Tespiti Sertifika Kursu verilmiştir (http://www.dmc.metu.edu.tr).

24-25 Aralık 2012 tarihlerinde gerçekleşen AFAD Afete Hazır Türkiye Afet Bilinci Eğitimleri Standartları Çalıştayı açılış konuşmalarını ABD Başkanı tarafından yapılmıştır.

22-25 Kasım 2012 tarihlerinde düzenlenen IDME İstanbul Afet Yönetimi Fuarı'nda  Prof.Dr. Okay tarafından bir sunu yapılmıştır.

23 Ekim 2011 M7.1 Tabanlı - VAN Depremi